Porady

Kombajny zbożowe Massey Ferguson – charakterystyka

Kombajny zbożowe Massey Ferguson Activa zostały stworzone z uwzględnieniem 40 lat doświadczenia w produkcji maszyn rolniczych i przy użyciu nowoczesnych innowacyjnych technologii w celu zapewnienia opłacalnego i elastycznego procesu zbioru. Nowa seria kombajnów zbożowych Massey Ferguson jest w stanie zaoferować rolnikom prawdziwą alternatywę, ponieważ ich cechy gwarantują doskonałą wydajność i praktyczność. Operator ma nowy, wyższy poziom komfortu w tej klasie, podczas gdy obsługa jest prosta. Jeżeli dojdzie do awarii nie będzie problemu z zakupem części zamiennych nie tylko do kombajnu, ale również części do ciągników. Internetowe sklepy rolnicze posiadają bogatą ofertę z częściami w zamiennikach.   

Kombajny zbożowe Massey Ferguson – główne cechy

  • Najlepszy heder do uprawy i gleby – FreeFlow lub niezrównany PowerFlow, wyróżniają się wysoką, jakością koszeniem zboża, zasilaniem i wysoką wydajnością.
  • Podstawą kombajnu są wyjątkowo ekonomiczne silniki Agco Power o standardowej emisji TCO 2.
  • Wyposażone w trwały bęben ulepszone kombajny Massey Ferguson z łatwością poradzą sobie z niemal każdą uprawą.
  • Podczas korzystania z separatora obrotowego operator może dostosować kombajn do dowolnych warunków uprawy.
  • Długie klawisze wytrząsacza składają się z czterech stopni o wysokości 21 cm z aktywnymi ścianami i perforowanymi kratkami, co ułatwia oddzielenie ziarna podczas oddzielania.
  • Produkty omłotu są czyszczone na długiej wytrząsarce z wysokimi przegrodami, dzięki czemu materiał jest równomiernie rozprowadzany nawet podczas pracy na zboczach.
  • Wysokowydajne sita gwarantują szybki i czysty przepływ masy oraz wyjątkowo czyste ziarno, co jest charakterystyczną cechą tego kombajnu.
  • Duża pojemność pojemników na ziarno (8600 l) w połączeniu z imponującą prędkością rozładunku. 4,5-metrowy przenośnik ślimakowy gwarantuje łatwość rozładunku nawet w przypadku przyczep o wysokich bokach.
  • Rozdrabniacz słomy i rozrzutnik słomy zapewniają równomierny rozkład słomy o optymalnych rozmiarach w celu jej wprowadzenia do gleby przy minimalnym przetwarzaniu.

Żniwiarka

Żniwiarki w kombajnach Massey Ferguson Activa S zostały zaprojektowane w celu zoptymalizowania zbioru szerokiej gamy upraw. Żniwiarka jest konstrukcją, na której dodatkowe sekcje są mocowane za pomocą śrub. Dlatego sekcje, takie jak dolny panel, można łatwo wymienić w razie potrzeby. Dobre cięcie przy dużych prędkościach odbywa się dzięki mechanizmowi Schumacher – do 1220 ruchów cięcia na minutę. Szeroki wybór rozmiarów hederów – od 4,2 do 7,6 m. Potrzebne do wymiany części do kombajnu można zamówić w internetowym sklepie rolniczym i uruchomić maszynę rolniczą. Części zamienne do zachodnich maszyn rolniczych jakością dorównują oryginałom, a cenę mają bardzo atrakcyjną. W sklepie rolniczym można kupić także części do ciągników zachodnich.

System omłotu

Dzięki wytrzymałej konstrukcji, kombajny te mogą z łatwością omłócać duże powierzchnie. W siatce zastosowano nierówny przekrój. Komórki kratowe w tylnej sekcji są o połowę większe niż komórki w przedniej sekcji, tworząc w ten sposób optymalną równowagę między funkcjami omłotu a ruchem ziarna. Niezależna regulacja odbywa się za pomocą ręcznych elementów sterujących umieszczonych w kabinie.

Aktywne klepisko

Pod zderzakiem znajduje się aktywne klepisko. Jest to kombinowana jednostka zapewniająca dodatkowy obwód 14 ° tylnej stronie klepiska głównego. Kontroluje również przepływ słomy do wytrząsacza z bębna młócącego. Urządzenie jest regulowane w zależności od długości słomy i jej wilgotności, optymalizując w ten sposób separację.

Rozdzielanie i oczyszczanie

Pionowe sekcje poziomów wytrząsaczy słomy są wykonane w formie tłoczonych sit, podobnie jak sita poziome. Zapewnia to dodatkową otwartą powierzchnię dla bardziej wydajnego oddzielania ziarna. Przednie poziomy są wykonane z grubszego metalu, biorąc pod uwagę początkową masę słomy wchodzącej do wytrząsacza. Wszystkie klawisze wytrząsacza słomy są wykonane w formie zamkniętej struktury wykonanej z ocynkowanego ogniowo metalu, aby zwiększyć ich trwałość.

Zbiornik ziarna

Pojemniki na ziarno mają dużą pojemność, a wysoka prędkość rozładunku 105 l / s co skraca czas zbioru do minimum. Ślimak rozładowujący zapewnia wystarczającą wysokość i przedłużenie, aby wypełnić każdą przyczepę. W zbiorniku są zainstalowane dwa czujniki poziomu ziarna, aby zapobiec przepełnieniu. Wszystkie śruby i blaty wysokiej, jakości elewatora do zboża mają wzmocnione końce Hardox, aby zapewnić maksymalną żywotność urządzenia.

kombajn części

Postępowanie z pozostałościami

Wszystkie noże rozdrabniacza słomy są ząbkowane w celu zapewnienia wysokiej, jakości rozdrabniania i zmniejszenia zużycia energii. Regulowana poręcz ochronna, nieruchome noże i osłona rozdrabniacza słomy gwarantują pełną kontrolę, nad jakością i ruchem rozdrobnionej słomy. Montaż rozkładarki podłogi jest możliwy we wszystkich modelach.

Silnik

Moc podczas pracy jest osiągana dzięki silnikom Agco Power. Silniki wyposażone w elektroniczny układ sterowania są sercem kombajnów zbożowych Massey Ferguson Activa. Zapewniają moc niezbędną do zbioru przy maksymalnej wydajności. Scentralizowany układ chłodnicy zapewnia chłodzenie silnika, chłodzenie wodą i powietrzem. Obrotowy ekran ochronny zapewnia czyszczenie systemu, a pompa próżniowa utrzymuje ekran w czystości w najbardziej zapylonych warunkach.

Kabina

Kabina XL zamontowana na kombajnie Activa zapewnia oczekiwany poziom komfortu. Dzięki klimatyzacji, ogrzewaniu, siedzeniu z zawieszeniem pneumatycznym i regulowanej kolumnie kierowniczej zbiory będą odbywać się w komfortowym otoczeniu. Ergonomicznie rozmieszczone monitory i elementy sterujące uzupełniają dobry widok. Wszystkie elementy sterujące są zainstalowane na prawym podłokietniku, są wygodnie umieszczone i wyraźnie oznaczone. Jeżeli dojdzie do usterki w kombajnie, nie trzeba czekać z naprawą, wszystkie części zamienne można kupić w sklepie rolniczym z dostawą do domu, w korzystnych cenach.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker