Porady

Ciągniki zachodnie – co warto o nich wiedzieć?

Po 2004 roku wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej modernizacja polskich gospodarstw rolniczych znacznie przyspieszyła. Pojawiło się w związku z tym duże zainteresowanie zachodnimi ciągnikami, a także częściami do nich. Sporą część kosztów utrzymania tych maszyn stanowią bowiem części zamienne do ciągników. Dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej o samych producentach, a także o sposobach na obniżenie kosztów zakupu części do ciągników.

Jak kupować taniej części do ciągników zachodnich?

Po pierwsze wydatki można obniżyć, jeśli wykorzystamy do zakupów internetowy sklep rolniczy. Dzięki większej skali działania i niższym kosztom stałym może on sprzedawać je taniej. Po drugie dobrym wyborem są zamienniki oryginalnych części, które nie odbiegają od nich jakością, ale są tańsze. Produkty, jakich zachodnich firm możemy znaleźć w takim sklepie?

Części do Fendt

Fendt to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące ciągniki założone w latach 30 XX wieku. Jego nazwa pochodzi od nazwiska trzech braci, którzy wykorzystując swoje doświadczenie w obróbce metali wynikające z pracy w kuźni, postanowili zbudować ciągnik według swojego projektu. Miał on pomóc niemieckim rolnikom zastąpić wykorzystywane w gospodarstwach konie. Produkty tej firmy dzięki swojej wysokiej jakości odniosły duży sukces najpierw w Niemczech, a później na całym świecie – w tym w Polsce.

Części do Massey Ferguson 

Massey Ferguson to obecnie amerykańsko-kanadyjski producent ciągników. Jego założycielem był Harry Ferguson – pochodzący z Irlandii inżynier i wynalazca. Miał on duży wkład w rozwój tych maszyn poprzez opracowanie i skonstruowanie trzypunktowego systemu doczepiania narzędzi rolniczych sterowanego za pomocą siłownika hydraulicznego. Projekt był tak udany, że do dzisiaj ten układ w większości produkowanych ciągników oparty jest o konstrukcję Fergusona.

Części do Hürlimann

To szwajcarski producent ciągników. Firma powstała w 1929 roku. Obecnie należy do włosko-niemieckiego koncernu SDF.

Części do John Deere

John Deere to jeden z największych producentów maszyn rolniczych. Zatrudnia on ponad 50 000 osób na całym świecie. Firma została założona w Stanach Zjednoczonych przez Johna Deere – kowala ze stanu Illinois. Produkty tej marki posiadają charakterystyczne zielono-żółte barwy oraz logo ze skaczącym jeleniem.

Części do New Holland

New Holland to producent ciągników założony w 1985 roku w miejscowości New Holland w stanie Pensylwania, od którego wzięła się jego nazwa. Ciągle znajduje się tam siedziba obsługująca Amerykę Północną oraz największa fabryka firmy. Jednak siedziba główna znajduje się dzisiaj w Turynie po tym, jak po serii przejęć w 1991 roku firma została kupiona przez FiatAgri. Łącznie New Holland posiada 18 fabryk na całym świecie, a produkty można kupić w 170 państwach.

Części do Steyr

Steyr to firma produkująca ciągniki pochodząca z Austrii. Obecnie jest częścią międzynarodowego koncernu produkującego maszyny rolnicze i budowlane CNH Global. 

Części do Claas

Claas to niemiecka firma mająca siedzibę w Harsewinkel. Oprócz ciągników specjalizuje się w wytwarzaniu kombajnów. Jest ich największym producentem w Europie.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker