Porady

Czym wyróżnia się marka ciągników Fortschritt?

Firma Fortschritt to jeden z największych producentów maszyn rolniczych w Niemczech i całej Europie. Marka działała wcześniej także jako producent maszyn budowlanych i urządzeń do obróbki drewna, więc z pewnością takie doświadczenie pozwala na zbudowanie silnej pozycji w branży rolniczej. Niewątpliwie maszyny rolnicze, a przede wszystkim ciągniki marki Fortschritt są łakomym kąskiem także dla polskich właścicieli gospodarstw.

FORTSCHRITT TO DOBRY WYBÓR

Ciągniki z logo tego niemieckiego giganta produkującego maszyny rolnicze i części do ciągników są znane z najlepszego stosunku ceny do mocy. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można zakupić traktor, który zadowoli początkującego rolnika, ale również doświadczonego gospodarza, który chce poszerzyć swój warsztat pracy o kolejną maszynę. Ich niewątpliwą zaletą jest niewielkie spalanie (ok.10l na godzinę pracy). Marka ta charakteryzuje się ciągnikami o dużych możliwościach uciągu – bez problemu wyrwie drzewa czy też uciągnie swoją masą inne maszyny rolnicze. Ich mocną stroną jest także układ hydrauliczny. Części do tych zachodnich maszyn rolniczych są bardzo dostępne – można je łatwo dostać w większości sklepów rolniczych w najbliższej okolicy, ale także w internetowych sklepach rolniczych. Na stronach internetowych sklepów znajdziemy również dobre jakościowo części zamienne do ciągników, które możemy bez problemu zamontować w maszynach Fortschritt, zastępując oryginalne komponenty. Robiąc zakupy internetowo, gospodarz nie musi nawet wychodzić z domu, ani przerywać swojej pracy – części dostarczone zostaną bezpośrednio do domu.

WYGODA GOSPODARZA

Te zachodnie ciągniki zapewniają gospodarzowi komfort użytkowania – kabina jest wyposażona w części takie jak nawiewy, które upalne dni pracy w polu czyni mniej uciążliwymi. Wytwarzające się ciśnienie w kabinie zapobiega przedostawaniu się kurzu poprzez różne zakamarki i szczeliny, co z kolei znacznie poprawi komfort podczas pracy. Kolejnym plusem jest to, że posiadając maszynę Fortschritt części zamienne do ciągników można szukać w przekrojach kilku modeli, gdyż nowsze wersje nie wprowadzają wielu zmian – oznacza to, że posiadając starszy model, bez obaw można doinwestować do nowszych części zamiennych, a wszystkie układy powinny działać bez zarzutów. Dla wielu gospodarzy, którzy nie mają zaufania dla nowych technologii i zbyt naszpikowanych elektroniką maszyn, te części zachodnich ciągników zachwycą prostotą i łatwością obsługi.

Podsumowując – ciągniki marki Fortschritt zapewniają dobry stosunek mocy do ceny, w internetowych sklepach rolniczych dostępne są części zamienne do nich, a także zapewniają wygodę użytkowania. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że te zachodnie maszyny są warte zainteresowania i inwestycji. Z zakupu maszyn rolniczych jak i części do ciągników będzie zadowolony młody rolnik, ale także doświadczony gospodarz. Niemiecki gigant branży rolniczej to zawsze dobry wybór.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker