Producenci

Ciągniki Landini – włoska marka na polskich polach

Landini to marka ciągników, które coraz częściej można zobaczyć na polskich polach. Nie jest to jednak firma nowa, bowiem jej korzenie sięgają jeszcze lat 20. Jak to się stało, że dopiero teraz zyskała na popularności?

Historia

Początki marki sięgają roku 1884, kiedy to Giovanni Landiniego założył fabrykę sprzętu rolniczego i winniczego we Włoszech, która później została przemianowana na Landini. Początkowe konstrukcje nie były jednak wyposażone w silniki Diesla, tak jak dzisiejsze ciągniki. Używały wysoko pojemnościowych niskoobrotowych silników dwusuwowych. Wynikało to przede wszystkim z ograniczeń technologicznych, jak i niskiej jakości paliwa. Silnik Diesla pierwszy raz zastosowano dopiero w roku 1957. Był to okres wielu innowacji, bowiem dwa lata później wprowadzono do produkcji modele z napędem gąsienicowym. Firma przez kolejne lata intensywnie się rozrastała, zdobywając wpływy na innych kontynentach, takich jak stany zjednoczone czy Australia. Był to również okres w którym firma praktycznie zmonopolizowała rynek ciągników sadowych, osiągając 35% wpływów w tym sektorze.

Popularność w kraju

Landini nigdy nie zdobyło w Polsce dużej popularności ze względu na przemiany polityczno-społecznego w kraju w okresie największej ekspansji marki – sprawiło to, że dopiero od kilkunastu lat pojawia się nasilony import maszyn tego producenta do Polski.

Niezawodność

Części do ciągników zachodnich, do jakich możemy zaliczyć Landini, są wykonywane z bardzo wysokiej jakości materiałów – sprawia to, że charakteryzują się niezawodnością. Można korzystać z nich przez wiele lat, nie martwiąc się o spadek jakości. Dodatkowym atutem jest fakt, że części Landini z reguły nie są wykonywane przez podwykonawców, co ma miejsce w niektórych dużych koncernach przemysłu motoryzacyjnego, dzięki czemu jeszcze bardziej zyskują na jakości.

Gdzie kupić części do ciągników Landini?

Części zamienne do ciągników zachodnich można kupić zarówno w salonie, jak i przez Internet, nie wychodząc nawet z domu. Usługę taką świadczy praktycznie każdy internetowy sklep rolniczy. Po wyszukaniu frazy „Landini części„, wybór możliwych opcji zakupu będzie bez wątpienia pokaźny.

 

Czy warto?

Marka ta ma bardzo długą historię, a co za tym idzie – doświadczenie. Produkowane przez nią maszyny rolnicze od lat są konstruowane w taki sposób, aby jak najlepiej spełniać wymagania użytkowników. W ofercie Landini dużo miejsca zajmują maszyny przeznaczone do pracy w sadzie. Idealnym świadectwem jakości tych maszyn jest fakt, że praktycznie nie mają one w tej dziedzinie konkurencji. Można znaleźć wśród nich maszyny małe o niewielkiej mocy, jak i takie pokaźnych gabarytów. Dodatkowo każdy model produkowany jest w kilku wariantach, dzięki czemu kupujący ma dowolność wyboru chociażby w kwestii wielkości kabiny, co często ma niebagatelne znaczenie. Kwestia ceny w tym wypadku także nie jest przytłaczająca. Pomimo tego, że są to maszyny z najwyższej półki, zarówno koszty części, jak i obsługi nie są zbyt wysokie, dzięki czemu sprzęt ten można uznać za bardzo ergonomiczny.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker