Producenci

Ciągniki STEYR – klasa premium w koncernie CNH

Choć przez większość z nas marka STEYR kojarzy się wyłącznie z koncernem CNH, to warto jest wspomnieć o tym, że od zakończenia pierwszej wojny światowej aż po 1996 rok, firma ta działała niezależnie od Case i New Holland. Od samego powstania firmy i wdrożenia planów budowy maszyn rolniczych, ciągniki STEYR były produkowane zgodnie z potrzebami lokalnego rynku, a w procesie ich projektowania duży udział mieli sami użytkownicy, których to sugestie trafiały do inżynierów i były sukcesywnie wdrażane.

STEYR – nowoczesność i wygoda pracy

Najnowsza historia i prawdziwy rozkwit marki to jednak czasy po tym, jak ten austriacki producent stał się częścią koncernu Case. Od tego czasu maszyny rolnicze Steyr pełnią funkcję najwyższej półki, nieco powyżej marki Case, a po powstaniu CNH również i New Hollanda. Jeszcze przed fuzją obu firm Steyr słynął z rozwiązań nowoczesnych i pionierskich jak chociażby proces spalania HPCE pozwalający obniżyć spalanie poniżej 200g na każdą kilowatogodzinę produkowanej mocy. W 1999 roku został zaprezentowany pierwszy model wyposażony w przekładnię CVT, która do dziś uchodzi za jedną z najbardziej dopracowanych i najmniej awaryjnych na rynku. Historia pokazuje, że zarówno Steyr części jak i same przekładnie są bardzo wytrzymałe i wydajne.

Komfort i niezawodność

Po 70 latach produkowania ciągników firma STEYR jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów na całym świecie. Dzięki przekładni CVT montowanej seryjnie w większości modeli, a także rozwiązaniom poprawiającym komfort pracy i wyciszenie kabiny, STEYR nazywany jest Mercedesem wśród ciągników. Jednocześnie części do ciągników zachodnich marek CNH wcale nie są droższe, aniżeli u konkurencji, a trwałość stoi na bardzo wysokim poziomie. Ponadto też na uwagę zasługuje fakt łatwości dostępu do części zamiennych dzięki sieci sprzedaży Steyr połączanej w wielu miejscach z maszynami CASE. Ponadto wiele punktów całego koncernu CNH oferuje możliwość zakupów części i płynów eksploatacyjnych do całej gamy marek.

Obecna oferta STEYR i części zamienne

Oferta ciągników STEYR to obecnie maszyny o mocach od nieco ponad pięćdziesięciu aż do trzystu koni mechanicznych. Zarówno niewielkie rodzinne gospodarstwa, jak i ogromne kombinaty rolnicze znajdą dla siebie odpowiedni model. Ponadto same ciągniki, a także części do maszyn rolniczych i traktorów CNH dostępne są w każdym województwie w kraju za pośrednictwem autoryzowanej sieci sprzedaży. Regularnie organizowane spotkania i pokazy pozwalają poznać markę jeszcze przed decyzją o zakupie.

W kwestii zaopatrzenia w części do ciągników tej marki nie ma obecnie najmniejszych problemów. Oprócz podzespołów oryginalnych dostępne są wysokiej jakości zamienniki od renomowanych producentów. Dzięki dostępowi online, niejeden internetowy sklep rolniczy jest w stanie zapewnić zamienniki o jakości porównywalnej z oryginałami za nawet połowę ceny elementu od dealera. Również dostęp do płynów eksploatacyjnych i filtrów jest obecnie bardzo duży, a legendarna trwałość ciągników STEYR pozwala zapomnieć na długie lata o serwisie innym niż okresowy.

 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker