Części

Błotniki w ciągniku – to ważna rzecz!

Zdarzało się, że ciągniki rolnicze starszych generacji nie były wyposażone w błotniki. Dziś takie części do ciągników są już praktycznie standardem i mają wpływ nie tylko na komfort pracy, ale również ich zadaniem jest ochrona innych elementów przed ewentualną korozją.

Ciągniki rolnicze pracują najczęściej w bardzo trudnych warunkach. Zarówno tych terenowych jaki i pogodowych. Piach, błoto, kamienie lub drzewa to dla nich codzienność. Jeżeli dojdą do tego opady deszczu, śniegu, mróz lub roztopy, to widać, że błotniki w ciągniku są bardzo ważne. A te najnowsze są również tak skonstruowane, żeby w naturalny i ergonomiczny sposób odprowadzać wodę lub inne zanieczyszczenia na zewnątrz. Ma to ułatwiać pracę i jednocześnie prowadzić do tego, aby nie zmniejszało się pole widzenia operatora takiej maszyny. Błotniki mają również chronić inne elementy konstrukcji przed dostaniem się wody lub innych zanieczyszczeń, które w przyszłości mogą doprowadzić do korozji.

Z elastycznego materiału

W miejscach, gdzie pracują ciągniki rolnicze nie jest również trudno o mechaniczne uszkodzenia. Dlatego błotniki wykonane są zwykle z elastycznych materiałów. Dzięki temu uderzenie w coś lub zahaczenie nie musi od razu powodować trwałego uszkodzenia tego elementu. Poza tym taki sposób wykonania sprawia, że kamienie lub twarde grudy ziemi nie zaklinują koła.

Te wszystkie udogodnienia nie zagwarantują jednak, iż błotniki nigdy nie ulegną uszkodzeniu. Mogą się urwać lub połamać. Przy tego typu uszkodzeniach, oprócz utrudnień w funkcjonowaniu ciągnika, w grę mogą wchodzić również względy estetyczne, ponieważ współczesne maszyny – nie tylko ciągniki zachodnie – są tak projektowane, aby atrakcyjnie wyglądały A urwany błotnik na pewno taki wizerunek psuje. Poza tym szczególnie w starszych modelach ciągników, gdzie wykonywano je z blachy, zdarzało się, że poprzez wygięcie doprowadzały nawet do zablokowania kół i unieruchomienia maszyny.

traktor

Tańszy błotnik z internetu

Gdy błotnik trzeba dokupić lub taki element wymienić, warto się zastanowić się, gdzie można nabyć go w miarę tanio. Na pewno części zamienne do ciągników będą drogie w firmowych sklepach i autoryzowanych serwisach. Dlatego lepiej skorzystać z oferty, jaką posiadają internetowe sklepy rolnicze.

Na pewno będzie on zawsze tańszy od każdego innego sklepu stacjonarnego. Co może mieć na przykład duże znaczenie w przypadku części do ciągników zachodnich, które często dużo kosztują. Warto więc wiedzieć, że internetowy sklep rolniczy ma zwykle w swoich magazynach całą gamę tak zwanych zamienników. Jakością i trwałością nie odbiegają one tych wytwarzanych przez producentów, ale są od nich znacznie tańsze.

Poza tym kupowanie części do ciągników przez internetowy sklep rolniczy to również spora wygoda. Można je zamówić z domu i do domu lub na inny adres zostaną one dostarczone w ciągu dwóch lub trzech dni. Internetowy sklep rolniczy posiada też na półkach części zamienne do ciągników lub maszyn rolniczych nie tylko tych najnowszych generacji, ale także tych produkowanych dużo wcześniej.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker