Części

Poczciwy Ursus C-360 nie ustępuje ciągnikom zachodnim!

Ciągnik Ursus C-360 od samego początku cieszył się ogromną popularnością wśród rolników. I jest tak do dziś. Wciąż bowiem ciągnik ten wykorzystywanych jest w wielu polskich gospodarstwach rolnych. Śmiało można powiedzieć, że nie ustępuje od ciągnikom zachodnim. Wielu rolników wręcz nie wyobraża zmiany Ursusa C-360 na ciągnik zachodni. Dlaczego?

Wytrzymałość

Fakt, że Ursus C-360 w żaden sposób nie ustępuje ciągnikom zachodnim wynika z kilku konkretnych powodów. Jednym z nich jest to, iż ciągnik ten cechuje bardzo wysoka wytrzymałość. Ursus C-360 posiada wytrzymałe siedzisko typu Grammer, bardzo mocny silnik, a do tego sprawny układ hamulcowy. Jeśli doda się do tego to, iż C-360 wyposażony jest również w zaczep do przyczep jednoosiowych to śmiało można powiedzieć, że jest to ciągnik potrafiący pracować w niemal każdych warunkach. W wielu gospodarstwach rolnych Ursus C-360 jest wręcz jedynym ciągnikiem, który wykonuje wszystkie zadania. Tego oczekiwać nie zawsze można od dużej części ciągników zachodnich.

Prosta budowa i łatwość naprawy

Popularność ciągnika Ursus C-360 wynika także z tego, iż ciągnik ten charakteryzuje nieskomplikowana konstrukcja. To jednocześnie oznacza, że ciągnik ten jest dość prosty w naprawach. W przypadku ciągników zachodnich większość napraw najczęściej trzeba przeprowadzać w serwisach. Inaczej jest z Ursusem C-360. W tym przypadku większość napraw przeprowadzić można samodzielnie. Ponadto części do Ursus C360 są szeroko dostępne, a ich ceny nie są wysokie. Można je zakupić w niejednym internetowym sklepie rolniczym. Jeśli postawi się na zamienniki to zakupić można wysokiej jakości części do ciągnika w bardzo korzystnej cenie. To również wpływa na to, że konserwację i naprawy w przypadku C-360 można wykonywać samodzielnie.

c-360

Dostępność części

O szerokiej ofercie części do Ursus C-360 wspomniano. Warto jednak fakt ten podkreślić, zwłaszcza jeśli porównuje się Ursusa C-360 z ciągnikami zachodnimi. Choć produkcja tego modelu ciągnika zakończyła się już wiele lat temu, to na rynku nie ma problemów z zakupem części. I dotyczy to niemal wszystkich części. Dzięki temu awaria ciągnika nie jest większym problemem. Nowe części zakupić można bardzo szybko, zwłaszcza jeśli robi się to online. Nieco inaczej bywa w przypadku części do ciągników zachodnich. Wiele sklepów nie ma na stanie wszystkich części. Oznacza to, że w przypadku awarii ciągnika na nową część będzie trzeba poczekać dłużej.

Ciągnik Ursus C-360 to jeden z najpopularniejszych ciągników w Polsce. Wytrzymałość, wielofunkcyjność, prosta konstrukcja, łatwa naprawa i dostęp do części. Wszystko to sprawia, że rolnicy nie chcą rezygnować z tej maszyny i zamieniać jej na któryś z modeli ciągnika zachodniego. Nie można zapomnieć także to tym, że dziś na rynku Ursusy C-360 w bardzo dobrym stanie są o wiele tańsze w porównaniu z ciągnikami zachodnimi. Śmiało można zatem powiedzieć, że ten model ciągnika jeszcze przez długi czas często widoczny będzie w polskich gospodarstwach rolnych.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker