CzęściPorady

Ciekawe sposoby na doposażenie ciągnika

Wiosna już się zaczęła, a wraz z nią właściciele użytków oraz gospodarstw rolnych w pełni ruszyli do prac polowych. Oznacza to, że najwyższa pora zadbać o odpowiednie doposażenie ciągnika na nowy sezon. Maszyna ta należy do jednych z najczęściej używanych i najbardziej potrzebnych, a co za tym idzie – jej stan techniczny oraz nowoczesne funkcjonalności są ważne. Obecnie w wielu miejscach, również takich jak internetowe sklepy rolnicze można zakupić części do ciągników zachodnich. Części do Fendt, części do Massey Ferguson nie są obecnie problemem. Dostępne są również części do Hürlimann, części do John Deere czy części do New Holland – zarówno najbardziej podstawowe, jak i te o nieco większym stopniu zaawansowania. W dzisiejszym artykule szukamy jednak odpowiedzi na pytanie o doposażenie ciągnika – w co warto doposażyć traktor na nadchodzący sezon?

Filtr powietrza w ciągniku

Odpowiedni filtr powietrza do ciągnika stanowi pierwszą naszą propozycję. Jego funkcja jest bardzo ważna, ponieważ odpowiada on za oczyszczanie powietrza, które dostaje się do silnika. Jeżeli nie dbamy o jego stan, prawdopodobna będzie sytuacja, w której do silnika dostaną się zanieczyszczenia, a te z kolei mogą doprowadzić do konieczności wymiany silnika. W związku z tym zdecydowanie warto sprawdzić czy ta część nie wymaga wymiany. Wyróżniamy mokre oraz suche filtry powietrza. Te pierwsze były stosowane w przeszłości. Suche filtry powietrza są stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ można je odkurzać.

Zaczepy automatyczne

Ciągłe wychodzenie z kabiny traktora i angażowanie innych do przyczepiania maszyn oraz urządzeń do ciągnika męczy Cię? Jeżeli tak, to zaczepy automatyczne są rodzajem doposażenia, którym powinieneś się zainteresować. Umieszczając zaczepę na przyczepie oraz przy ciągniku możliwe będzie zautomatyzowanie podczepiania urządzenia. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas oraz siły, które musiałbyś zużyć na samodzielne podczepianie przyczepy w sposób tradycyjny.

Klimatyzacja do kabiny ciągnikowej

Latem w kabinie ciągnika może być naprawdę gorąco. Wiedzą o tym zwłaszcza ci rolnicy, którzy korzystają z traktorów bez klimatyzacji. Okazuje się jednak, że możliwy jest zakup zestawu klimatyzacji do ciągnika. W ten sposób nawet posiadacze bardziej wiekowego sprzętu są w stanie pracować w większym komforcie podczas upalnego lata. Klimatyzacja w nowym ciągniku jest bowiem już niejako standardem. W przypadku starszych modeli można rozważyć zakupienie klimatyzatora wodnego, dachowego lub nawet klimatyzacji dostosowanej do samochodu. Takie rozwiązania mają jeden cel – polepszyć komfort rolnika podczas prac polowych w słoneczne dni.

ciągnik

Skrzynia do ciągnika

Jeżeli potrzebujesz miejsca na swoje narzędzia, z których zdarza Ci się czasami korzystać na polu, zdecydowanie dobrym pomysłem będzie doposażenie ciągnika w skrzynię, w której znajdzie się miejsce na klucze, szczypce oraz wkrętaki i inne. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie Twoje narzędzia będą w jednym miejscu i łatwiej będzie Ci odnaleźć te, które akurat będą potrzebne. Wiele części do ciągników, a także narzędzi można znaleźć w rolniczych sklepach internetowych.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

CZYTAJ TERAZ

Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker