Porady

O filtry w ciągniku trzeba dbać. Również o ten kabinowy

Ciągniki rolnicze to maszyny pracujące zwykle w bardzo trudnych warunkach. Kurz, piach i resztki rozkładających się roślin to dla nich praktycznie codzienność. A więc również operator takiego urządzenia styka się z takimi zanieczyszczeniami. Nowoczesne systemy klimatyzacyjne i nawiewowe pozwalają jednak, aby jego praca była jak najbardziej komfortowa. Trzeba jednak o nie dbać. A wielu o tym zapomina.

Nie tylko pył i piasek, ale również związki chemiczne

Filtr powietrza, które dostaje się do kabiny to – oprócz klimatyzacyjnego – drugi ważny element mający wpływ na to, czym oddycha kierowca ciągnika. Nie wszyscy dbają jednak o to, aby był on co jakiś czas wymieniany na nowy. O wiele większą wagę przykłada się do filtra powietrza znajdującego się w silniku. A to duży błąd, ponieważ oba są również ważne.

Trzeba pamiętać też o tym, że współczesna praca w rolnictwie wiąże się nie tylko z obcowaniem operatora ciągnika z pyłami, piaskiem lub butwiejącymi roślinami. To także kontakt ze sztucznymi nawozami i innymi chemikaliami, które transportowane i rozprowadzane są właśnie przy użyciu ciągnika. I filtr powietrza w kabinie ma chronić przed niepotrzebnym wdychaniem zanieczyszczeń czy nawet trujących związków mogących się wówczas pojawić. Dlatego nie tylko trzeba wymieniać filtry, ale też zastanowić się czy te, których używamy są odpowiedniej jakości, która gwarantuje zdrowie. Czy na na przykład wyposażone są we wkłady węglowe, które najlepiej neutralizują wszystkie zanieczyszczenia.

Takie części do ciągników mogą być jednak drogie i dlatego, żeby zminimalizować wydatki, warto poszukać takiego miejsca, gdzie podobne akcesoria będzie można kupić w jak najniższych cenach. Na pewno atrakcyjną pod tym względem ofertę mają internetowe sklepy rolnicze. Zaopatrzyć się tam można nie tylko w filtr do ciągnika, ale też we wszystko, co potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania każdej maszyny rolniczej. W magazynach takiego sklepu znajdują się również części do ciągników zachodnich. I to nie tylko tych z ostatnich roczników, ale również o wiele lat wcześniej.

ciągniki zachodnie

Wygoda klienta i jego większe prawa

Towar oferowany przez internetowy sklep rolniczy będzie zawsze tańszy od tego, który ma rolniczy sklep stacjonarny. Inną jego zaletą związaną z niższymi niż gdzie indziej cenami, jest to, iż na jego półki wypełnione są także całą gamą tak zwanych zamienników. Są to części do ciągników i maszyn rolniczych, których nie wyprodukowały ich macierzyste zakłady, tylko specjalistyczne firmy. To gwarantuje ich wysoką jakość i trwałość. Są tak samo dobre jak oryginały, ale są od nich znacznie tańsze.

Kolejnym plusem internetowego sklepu rolniczego jest to, że jego klient ma większe prawa niż kupujący w sklepie stacjonarnym. Wszystkie części rolnicze zakupione w tak zwanej sieci można zwrócić bez podania przyczyny w ciągu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu dni po otrzymaniu. Poza tym kupowanie w internetowym sklepie rolniczym jest bardzo wygodne. Można robić to bez wychodzenia z domu i zamówiona rzecz zostanie szybko dostarczona na wskazany adres.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker