Pęknięta szyba lub wygięty błotnik to uszkodzenia, o które bardzo łatwo w czasie pracy ciągnika i to nie tylko w gospodarstwie rolnym. Taki sprzęt najczęściej użytkuje się bowiem w bardzo trudnych warunkach. Gdzie pełno jest piachu, błota i kamieni. Często trzeba również szukać drogi wokół drzew, wystających gałęzi i pieńków lub innych mniej lub bardziej widocznych przeszkód. Na dodatek ciągniki używane są w leśnictwie lub do robót komunalnych przez cały rok, narażone są więc na działanie bardzo zmiennych warunków atmosferycznych: deszczu, mrozu lub odwilży.
Spis treści:
Uszkodzona szyba może uniemożliwić pracę
Dlatego też taka z pozoru błaha awaria jak uszkodzona szyba do ciągnika może doprowadzić do całkowitego wyłączenia go z normalnego funkcjonowania. Bo gdy szyba ma pajączka na połowę swojej objętości, to przecież niewiele przez nią widać. A kiedy w ogóle jej nie ma, ponieważ została wybita, to praca w deszczu, przy silnym wietrze lub na mrozie nie jest raczej w ogóle możliwa.
Wiadomo, że przywołane wyżej przykłady mają bardzo duże znaczenie dla odpowiedniego bezpieczeństwa pracy. To oczywiście priorytet, ale są też tacy których liczą się także względy estetyczne, ponieważ w czasie procesu tworzenia współczesnych ciągników, liczy się również to, aby były nie tylko funkcjonalne, ale również posiadały atrakcyjny wygląd. A uszkodzona szyba na pewno takiemu wizerunkowi nie sprzyja.
Jak zmniejszyć koszty?
Ale nie tylko niespodziewane awarie i uszkodzenia mają wpływ na koszty eksploatacji ciągnika. Aby mógł on bezawaryjnie pracować przez długie lata na najwyższych obrotach, trzeba też dbać o regularne przeglądy, wymianę oleju, smarów, płynów eksploatacyjnych i zużytych części. Lepiej z tym nie zwlekać, ponieważ jeden zepsuty element może spowodować kolejne uszkodzenia.
To wszystko sporo kosztuje, dlatego też chyba warto poświęcić trochę energii na znalezienie nie tylko najtańszego sklepu z szybą do ciągnika, ale też dostawcy innych potrzebnych akcesoriów lub części. W firmowych sklepach i autoryzowanych stacjach obsługi ceny są bardzo wysokie. Warto natomiast sprawdzić ofertę internetowych sklepów rolniczych, które są zawsze tańsze od stacjonarnych. Poza tym półki jego magazynów zawsze są wypełnione pełną gamą części do ciągników i innych maszyn rolniczych. Nie tylko najnowszych roczników, ale również tych produkowanych nieco wcześniej. Internetowe sklepy rolnicze mają także w swoim asortymencie ogromną liczbę zamienników. Są to części do sprzętu rolniczego, które jakością i nie odbiegają od oryginalnych, za to są one od nich znacznie tańsze.
Zwrot bez podania przyczyny
Zakupy we współczesnym sklepie internetowym robi się bardzo prosto, intuicyjnie i bez wychodzenia z domu. Towar zostanie dostarczony do nabywcy na wskazany przez niego adres w ciągu kilkudziesięciu godzin od jego zamówienia. Poza tym kupujący w internetowym sklepie rolniczym ma zawsze większe prawa niż gdyby robił to stacjonarnie, ponieważ to, co otrzymał może oddać w czasie kilkunastu dni bez podania przyczyny i otrzyma zwrot pieniędzy.