Części

Doskonała wydajność ciągników John Deere z serii 7R

Deere&Comapany to jedna z najstarszych firm w USA oraz jeden z pierwszych i największych producentów traktorów na świecie. Charakterystyczne logo ze skaczącym żółtym jeleniem na zielonym tle jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych. Ciągniki John Deere cieszą się dużym powodzeniem również w Polsce. W 2019 r. zarejestrowano w Polsce około 1,3 tys. nowych ciągników John Deere, co dało firmie drugie miejsce na polskim rynku nowo kupowanych ciągników. Popularnością cieszył się zwłaszcza model średniego ciągnika 6120 M, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się seria 7R. Niektórych rolników przed zakupem maszyn powstrzymuje obawa o dostępność i ceny części John Deere w przypadku awarii ciągnika.

Jaki ciągnik wybrać?

Ciągnik jest podstawową maszyną w gospodarstwie rolnym, służącą do pracy w polu lub w sadzie, a także do transportu. Przy wyborze głównego ciągnika trzeba wziąć pod uwagę specyfikę produkcji gospodarstwa rolnego, jego wielkość, rozmieszczenie areału względem budynków gospodarczych, możliwości serwisu i zakupu części zamiennych oraz przewidywane perspektywy rozwoju gospodarstwa. Ten ostatni czynnik sprawia, że nowy ciągnik jest kupowany trochę na wyrost. Problem zakupu części zamiennych rozwiązują internetowe sklepy rolnicze, dzięki czemu nie trzeba osobiście jeździć po każdą część. Niezwykle ważne są możliwości finansowe i potencjał gospodarstwa rolnego. Zakup ciągnika jest dużym wydatkiem i trzeba rozważyć czy bardziej opłacalny jest zakup ciągnika używanego i większe wydatki bieżące na niezbędne naprawy, czy też zakup ciągnika nowego ze środków własnych lub z kredytu udzielonego przez bank. W przypadku gospodarstw rolnych o powierzchni 10-20 ha można rozważyć zakup ciągnika John Deere 5075E z silnikiem 75 KM, który wyróżnia się na tle innych produktów tej marki przystępną ceną. Wspomniany wcześniej model 6120M będzie korzystniejszy w gospodarstwach rzędu 30-50 ha.

Przewieź więcej dzięki 7R

Tym reklamowym sloganem firma zachęca do zakupu serii ciągników 7R. Dzięki oryginalnej konstrukcji silnika i przekładni ciągniki John Deere serii 7R cechują małe straty mocy przy przenoszeniu mocy silnika na wał odbioru mocy i podłoże. Ciągniki tej serii charakteryzują się dużym przyrostem momentu obrotowego podczas prac polowych i jazdy z dużym obciążeniem. Rezerwa mocy pozwala na zachowanie siły pociągowej maszyny przy spadających obrotach silnika. Wyposażeniem serii 7R jest odbiornik StarFire 6000, który przy pomocy odbioru sygnałów GPS z trzech satelitów pozwala prowadzić ciągnik w polu wzdłuż tych samych linii w ciągu całego sezonu. Dzięki temu nawożenie odbywa się wzdłuż tych samych linii, co siew. Umożliwia to zwiększenie efektywności pracy rolnika. Odbiornik StarFire 6000 wyposażony jest również w system ochrony maszyny przed kradzieżą. 

john deere

Ceny ciągnika i jego części

Niektórzy rolnicy, doceniając walory użytkowe ciągników John Deere, narzekają na wysokie ceny zarówno samych maszyn, jak i oryginalnych zamiennych części John Deere. Powoli przyzwyczajamy się do tego, że dobra jakość kosztuje więcej. Ten amerykański producent większość modeli swoich średnich ciągników przeznaczonych na rynek europejski produkuje w swoich zakładach na terenie Niemiec. Tam również produkowane są oryginalne części zamienne. Części do ciągników zachodnich przestały być problemem od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. W sklepach stacjonarnych i internetowych sklepach rolniczych dostępne są zarówno oryginalne części do ciągników jak też wysokiej jakości zamienniki produkowane przez sprawdzonych producentów.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker