CzęściPorady

Hürlimann – gdzie nabyć części do ciągników tej marki?

Polski rolnik ma dziś możliwość wyboru ciągnika spośród coraz szerszej gamy tych pojazdów dostępnych w naszym kraju. Coraz większą popularnością cieszą się ciągniki Hürlimann. To marka produkowana przez włosko-niemiecki koncern SDF, do 2015 roku działający pod nazwą SAME Deutz-Fahr. Nie sposób nie pokochać pracy z tymi maszynami – przyzna to każdy, kto choć raz miał okazję z nich skorzystać.

Lato – czas wytężonej pracy dla ciągnika

Ciągniki rolnicze najmocniej eksploatowane są oczywiście latem, kiedy to ma miejsce największa ilość prac w polu. Począwszy od samych zbiorów, których nie sposób wyobrazić sobie nie tylko bez kombajnów, ale i bez ciągników właśnie, aż po prace po zakończeniu żniw i przygotowanie pól pod przyszłe zasiewy.

Wszystko to sprawia, że właśnie latem najłatwiej o uszkodzenie naszej maszyny, bez której przecież nie sposób prowadzić dalszych prac. Szczególnie, że o pożyczenie ciągnika trudno, gdy pozostali rolnicy również potrzebują swoich maszyn.

Co jeśli traktor ulegnie uszkodzeniu?

Nawet najlepsze spośród nich, takie jak choćby ciągniki Hürlimann, mają prawo ulec uszkodzeniu. Czasem wystarczy większy kamień na polu, chwila nieuwagi czy złe operowanie pojazdem i musimy dokonać zakupu nowej części. Ostatecznie też pewne elementy ciągnika po prostu się zużywają i nie mamy na to wpływu. Podobnie jak w przypadku innych marek, tak i do ciągników Hürlimann części możemy znaleźć w specjalistycznych sklepach stacjonarnych. Jest z nimi jednak pewien problem.

Stacjonarnie czy przez internet? Gdzie kupić części?

Latem praca rolnika potrafi trwać cały dzień. Czasem więc wyprawa do kilku sklepów stacjonarnych w poszukiwaniu części do ciągników to dla nas realna strata – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Oczywiście w wielu sklepach znajdziemy części do ciągników zachodnich, jednak nie zawsze akurat do tego modelu, który posiadamy. Wyprawa do kilku czy nawet kilkunastu sklepów jest zatem, co przyzna chyba każdy rolnik, mocno kłopotliwa i potrafi wyjątkowo skutecznie zepsuć nerwy.

Nie trać czasu – kupuj w sieci!

Co nam zatem pozostaje? Oczywiście zakup części w internetowym sklepie rolniczym. Tu z pewnością łatwo znajdziemy części do ciągników zachodnich, również części do Hürlimann. Często powtarza się dziś, że rolnicy muszą iść z duchem czasu, jeśli chcą, aby ich praca przynosiła jak najlepsze efekty. Zaoszczędzenie czasu potrzebnego na znalezienie danej części do ciągników stanowi więc wprost nieocenioną wartość dla rolnika.

Dodatkowym plusem jest fakt, że tutaj zakupy możemy zrobić również wtedy, gdy już nie pracujemy w polu. Wieczorna herbata i odwiedziny w internetowym sklepie rolniczym to przecież czysta przyjemność. My wybieramy i kupujemy, resztą zajmie się sprzedawca oraz kurier.

Dzięki internetowi, zakup części do ciągników zachodnich jest więc po prostu banalnie prosty oraz szybki, a my nie tracimy tak cennego w lecie czasu, którego niejednokrotnie nam brakuje, gdy zająć się musimy pracami w polu. Praca rolnika nie należy do najlżejszych. Warto zatem nauczyć się oszczędzać czas wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker