Producenci

John Deere 7R z tytułem “Maszyna Roku 2020”

Przełom 2019 i 2020 roku należy bez wątpienia do firmy John Deere. Amerykański producent maszyn rolniczych został w styczniu doceniony złotym medalem podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. To kolejny sukces firmy, w ostatnich miesiącach. W listopadzie podczas odbywających się w Hanowerze targów Agritechnica 2019, ciągnik John Deere 7R otrzymał prestiżową nagrodę „Maszyny Roku 2020” w kategorii „Ciągnik najwyższej klasy”.

Nagroda przyznawana przez specjalistów

O przyznaniu prestiżowego tytułu „Maszyny Roku” decyduje międzynarodowe gremium dwudziestu redaktorów specjalistycznych magazynów z jedenastu krajów. Nagrody przyznawane są w piętnastu kategoriach, w tym takich jak: „Mikrociągnik”, „Ciągnik o wysokiej mocy”, „Przygotowanie gleby” czy „Kombajn zbożowy”. Kapituła dokonująca wyboru „Maszyny Roku” każdorazowo kieruje się głównie zastosowanymi innowacjami. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali, w której udział wzięło pół tysiąca zaproszonych gości z branży rolniczej.

John Deere 7R doceniony za konstrukcję i rozwiązania dla operatora

Ciągnik John Deere 7R został uznany „Maszyną Roku 2020” głównie za swoją innowacyjną konstrukcję, która jest lekka i kompaktowa. Jest to całkowicie nowa koncepcja, która w połączeniu z silnikiem o mocy do 373 KM, sprawia, że ciągnik nadaje się zarówno do intensywnych prac polowych jak i do transportu. Konstrukcja nie była jedyną docenioną nowinką zaprezentowaną przez amerykańskiego producenta.

Gremium przyznające nagrodę zwróciło także uwagę na szereg nowych rozwiązań, które poprawiają komfort pracy operatora. John Deere 7R został wyposażony w joystick CommandPRO, przy pomocy którego operator może ustawić takie parametry jak prędkość i kierunek jazdy. Dzięki joystockowi jednym przyciskiem operator może ustawić maksymalną prędkość, co jest przydatne w czasie transportu drogowego.

W ciągniku John Deere 7R zastosowano także system aktywnego prowadzenia narzędzia AutoTrack. To rozwiązanie zapewnia bardziej efektywną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, a także po zmroku. Wyposażenie maszyny w AutorTrack sprawia, że ciągnik i maszyna jadą dokładnie po tym samym torze, co przekłada się na tworzenie idealnych ścieżek, z równymi odstępami. Co ważne, stosowanie systemu sprawia, że praca odbywa się bez strat w uprawach i pozwala na uniknięcie wszelkich uszkodzeń instalacji nawadniających oraz wrażliwych cienkościennych przewodów kroplujących.

Kolejną z innowacji, za które zostali docenieni producenci ciągnika 7R, jest AutoSetup. Dotąd konfiguracja ustawień ciągnika i poszczególnych narzędzi bywała skomplikowana oraz czasochłonna i wymagała dobrze przeszkolonych operatorów. AutoSetup rozwiązuje te problemy. Konfiguracja odbywa się tylko za pierwszym razem i podczas kolejnych prac ustawianie wczytywane są jednym kliknięciem. Wszystkie dane są zapisywane w centrum operacyjnym, dzięki czemu można je wykorzystać w całej flocie. Poza automatyzacją ustawień, system przekazuje operatorowi także takie dane jak granice pola, linie naprowadzania czy też mapy zabiegów agrotechnicznych.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker