Producenci

Coraz więcej zachodnich ciągników pracuje w polskich gospodarstwach

Na szczęście dawno minęły już czasy, kiedy polscy rolnicy musieli korzystać wyłącznie z ciągników produkowanych przez rodzimy przemysł ciężki lub fabryki znajdujące się u najbliższych sąsiadów.

Reklama, upusty, raty

Od wielu lat właściciele gospodarstw rolnych mają już o wiele większy wybór, dlatego można dziś zauważyć przy pracy wiele ciągników zachodnich. I z roku na rok cieszą się one w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Wpływ na to mają zapewne również kampanie reklamowe prowadzone w Polsce przez zachodnich producentów ciągników. Kuszą oni również potencjalnych nabywców sporymi upustami i atrakcyjnymi systemami finansowania i kredytowania. Obecnie największym powodzeniem cieszą się w Polsce zachodnie ciągniki produkowane przez takie firmy, jak np: John Deere, Case IH, Claas, Massey Ferguson i Fendt. Czy są one lepsze od polskich maszyn lub ciągle unowocześnianych belarusów rodem z Białorusi? Na to pytanie odpowiedzieć powinien sobie sam każdy rolnik, który zamierza kupić nowy sprzęt.

W serwisie jest drogo

Na pewno żaden ciągnik bez względu na miejsce produkcji nie jest bezawaryjny. Każdy się psuje i każdy wymaga odpowiedniej obsługi, przeglądów, konserwacji i okresowych wymian płynów, smarów oraz podzespołów. Ciągniki pracują najczęściej w trudnych warunkach, w których nie jest trudno o awarie związane ze zużywaniem się części i podzespołów lub typowo mechaniczne uszkodzenia spowodowane przez tak zwane czynniki zewnętrzne: kamienie, piach i inne. Kiedy dojdzie do takiej awarii i nie mamy na nią gwarancji, warto poszukać sposobu na najtańsze zaopatrzenie się w części do ciągników. W autoryzowanych serwisach będą one na pewno bardzo drogie, dlatego warto zastanowić się, czy nie skorzystać z możliwości, jakie daje internetowy sklep rolniczy. Ponieważ kupowanie w sieci to dziś już codzienność I znaleźć tam można naprawdę bogatą ofertę części do ciągników zachodnich. I są to nie tylko części zamienne do ciągników produkowanych obecnie lub kilka lat temu. Internetowy sklep rolniczy posiada w swoich magazynach również podzespoły do maszyn starszych generacji.

Zamienniki są znacznie tańsze

Kupując w internetowym sklepie rolniczym można zmniejszyć koszty zakupu części do ciągników zachodnich jeszcze w jeden sposób. Każdy internetowy sklep rolniczy ma w swojej ofercie szeroką gamę tak zwanych zamienników. Trwałością i jakością nie różnią się one od oryginalnych produktów wytwarzanych przez samych producentów ciągników, są natomiast od nich znacznie tańsze. Co w przypadku maszyn zachodnich może mieć kluczowe znaczenie. Jest nawet czasami tak, że produkujący ciągniki nie mają nic przeciwko stosowaniu zamienników. Wręcz przeciwnie wydają niektórym z nich pozytywne atesty. Stosowanie zamienników od lat doskonale sprawdza się w przypadku samochodów, daje też pozytywne efekty jeżeli chodzi ciągniki.

Zaopatrywanie się w części do ciągników przez internetowy sklep rolniczy (https://www.zenox.pl), to również spore udogodnienie. Wszystko można zamówić nie wychodząc z domu. I do domu lub na inny wskazany adres towar zostanie dostarczony.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker