Producenci

Dlaczego warto inwestować w ciągniki Claas?

Każdemu, kto zetknął się z tymi wyjątkowymi maszynami, odpowiedź wyda się dość prosta. Traktory Claas to maszyny do zadań specjalnych, o wyjątkowej dynamice, charakteryzujące się jednocześnie maksymalną trakcją i siłą uciągu. Dzięki nim ciężka praca w gospodarstwach rolnych staje się łatwiejsza i nieco bardziej komfortowa. Potencjalni nabywcy obawiają się często, czy koszty eksploatacji i konserwacji (między innymi ceny części do ciągników) nie zmniejszą gwałtownie opłacalności ich inwestycji.  Jednak traktory Claas są nie tylko skuteczne w działaniu – są również niezwykle wytrzymałe i mało wymagające w odniesieniu do serwisowania i konserwacji.

 

Ciągniki Claas serii XERION 4200-5000

Claas wprowadził swoje ciągniki na rynek już ponad 15 lat temu, po wykupieniu większości udziałów w Renault Agriculture. Do pierwszego modelu – CLAAS XERION 2000 –  dołączyły wkrótce kolejne serie i obecnie oferta producenta obejmuje ponad 50 modeli tych potężnych maszyn, o mocy od 75 do 530 KM. Pomimo bogatego wyboru modeli, to właśnie ciągniki XERION 4200-5000 są uważane za „królewską serię” traktorów tej marki. Moc swoją zawdzięczają one niezwykle wydajnym, 6-cylindrowym silnikom Mercedes-Benz, zapewniającym ogromny moment obrotowy (do 2600 NM). Większy komfort jazdy jest zasługą bezstopniowych przekładni, pozwalających jednocześnie na bardziej efektywne przenoszenie mocy. Unikalna konstrukcja ramowa łączona śrubowo jest gwarantem większej wytrzymałości maszyny. Ciągniki Xerion, mimo znacznych rozmiarów, są wyjątkowo zwrotne. To zasługa dwóch osi kierowanych. Modele tej serii wyposażone zostały w trzy opcje podwozia: gąsienice, cztery równe koła lub ogumienie bliźniacze. Do zalet traktorów Claas należą również niezawodne punkty dołączania i WOM, opracowane z myślą o dużych obciążeniach. Dwa układy hydrauliczne oraz tylny i przedni podnośnik to kolejne atuty serii, dające z jednej strony pełną siłę, a z drugiej uniwersalność.

claas

Przeglądy, konserwacja i części do ciągników Claas

Kwestią niezwykle istotną dla potencjalnych nabywców ciągników Claas jest to, że maszyny te są bardzo mało wymagające, jeśli chodzi o częstotliwość przeglądów i konserwacji. Regularne przeglądy, konserwowanie i wymiana zużywalnych części do ciągników zapewniają utrzymanie wartości maszyny i wydłużenie okresu eksploatacji.

Do  elementów ułatwiających konserwację ciągników Claas serii XERION należą:

  • długi okres między niezbędnymi przeglądami silnika (do 1000 godzin roboczych),
  • szybki dostęp do punktów konserwacji dzięki jednoczęściowej pokrywie silnika,
  • dostępność zbiornika płynu chłodzącego bez otwierania maski,
  • zastosowanie filtrów powietrza zasysanego do silnika,
  • bezpieczne położenie akumulatorów.

Proces konserwacji ułatwia również duża dostępność części do ciągników Claas, zarówno w wersji oryginalnej, części regenerowanych czy też zamienników, dostępnych w rolniczych sklepach internetowych. Jakość zamienników bardzo często nie odbiega od oryginału, łącząc się jednocześnie z korzystną ceną.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker