Producenci

Case IH z serii Puma – efektywne rozwiązanie dla gospodarstwa

Case IH 225 CVT z serii Puma jest pierwszym z tej serii ciągnikiem, najlepszym w swojej klasie. Model ten został zaprezentowany przez oficjalnego dystrybutora Case IH, na wystawie rolniczej. W serii Puma znajduje się 15 modeli o mocy od 140 do 240 KM, to uniwersalne maszyny rolnicze, które doskonale sprawdzą się w wielu pracach w gospodarstwach rolnych a także firmach, które wykonują usługi dla rolnictwa. Części do ciągników zachodnich dostępne są w internetowych sklepach rolniczych, gdzie można skorzystać z pomocy doradców, którzy pomogą w kwestii optymalnego wyboru elementów zamiennych. Kupując zamienniki można być pewnym ich wysokiej, jakości, ponieważ są tak samo dobre jak oryginały.   

Case IH z serii Puma dla każdego gospodarstwa rolnego

Półautomatyczna przekładnia CVT Case IH zapewnia nowy poziom wydajności, precyzji i wygody dzięki płynnemu i wydajnemu przenoszeniu mocy. Kolor czerwony i technologia Case IH zawsze przyciągają uwagę. Ciągnik zachodni Puma 225 cieszy się największym zainteresowaniem rolników, którzy ufają marce i funkcjom tej maszyny rolniczej.

Seria Puma dołączyła do rodziny Case IH w 2006 roku i stała się najbardziej kompaktowym ciągnikiem do uprawy roślin. Wypełnił lukę między ciągnikami Maxxum i Magnum. Wielofunkcyjny ciągnik zachodni Puma, ma wystarczającą moc do wykonywania różnych zadań zarówno w produkcji roślinnej, jak i hodowli zwierząt, sprawdził się na polskich polach.

Nowoczesne wyposażenie ciągników zachodnich

Nowa technologia CVT została wprowadzona, jako alternatywa dla przekładni Powershift w ciągnikach dużej mocy. Zapewnia płynną jazdę i dokładność działań, zwiększając wydajność, a co za tym idzie ogólną rentowność gospodarstwa rolnego. Podczas zatrzymywania się lub ruszania z miejsca, w tym na zboczach, nie ma również potrzeby używania pedału sprzęgła, a ciągnik automatycznie zapobiega toczeniu się podczas pracy na zboczach. To dodatkowo zmniejsza zużycie sprzęgła i tarczy hamulcowej.

Koncepcja, jako całość zapewnia optymalny stosunek hydraulicznych i mechanicznych części napędu podczas wykonywania dowolnego rodzaju pracy. Ciągniki zachodnie CVT pozwalają wybierać najbardziej efektywne przełożenie w połączeniu z prędkością obrotową silnika. Oszczędza to paliwo. Półautomatyczna przekładnia w ciągnikach Case IH opiera się wyłącznie na mechanicznej zależności biegów i opcjonalnego silnika hydraulicznego. Konstrukcja jest prosta, niezawodna i jednocześnie skuteczna.

Wiodąca w branży technologia ciągników Puma CVT zapewnia nowy poziom wydajności

W 1999 roku Case IH wyposażyło swój pierwszy ciągnik z półautomatyczną przekładnią w zaawansowany system automatycznego zarządzania wydajnością (APM). Ten system, który automatycznie koordynuje pracę silnika i skrzyni biegów, całkowicie zmienił podejście do sterowania ciągnikiem. Opracowanie przekładni ciągnika Puma zajęło wiele lat, ponieważ uczestniczyli w nim dealerzy i kluczowi użytkownicy korzystający z zaawansowanych technologicznie urządzeń we wszystkich zakątkach globu, co pomogło Case IH zidentyfikować kluczowe cechy Puma CVT.

W rezultacie narodził się ciągnik CVT drugiej generacji, który otrzymał sprawdzone komponenty i został zmodernizowany przy użyciu najnowszych technologii w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności i komfortu. Nawet nowoczesne maszyny rolnicze mogą ulec awarii, ale części do ciągników zachodnich można bez problemu kupić w zaufanym internetowym sklepie rolniczym.

Case_IH_Puma

ŹRÓDŁO: caseih.com

Innowacyjne wyposażenie ciągnika zachodniego Case IH z serii Puma

Ciągniki Puma CVT marki Case IH wyposażone w najnowsze silniki FPT (225 KM) wykonują doskonałą pracę z szerokim zakresem zadań, które wymagają różnych prędkości i obciążeń oraz znacznie upraszczają pracę operatora. Ten ostatni musi jedynie ustawić prędkość za pomocą pedału przyspieszenia lub dźwigni na podłokietniku. Resztą zajmie się Multicontroller (zwiększają wydajność pracy operatora i maszyny) i automatyczny system zarządzania wydajnością. Ten system w ciągnikach Puma jest wyposażony w najwygodniejszą wielofunkcyjną dźwignię sterującą w swojej klasie. Wszystkie przyciski do sterowania transmisją w jednym miejscu. W obecnych czasach można bez problemu kupić części zamienne do ciągników, dzięki czemu rolnicy mogą korzystać z tych maszyn zawsze wtedy, gdy są potrzebne.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker