Producenci

Nowa seria Kubota M6002

Japońska firma Kubota przedstawiła nową serię ciągników M6002. Trzy nowe modele M6122, M6132 i M6142 mają silniki o mocy 121 KM i 131 KM i 141 KM. Ciągniki są wyposażone w 4-cylindrowe silniki Kubota Stage V o pojemności 6108 cm, które mają funkcję krótkotrwałego wzrostu mocy. Dzięki tej opcji, jeśli konieczne jest wykonanie szczególnie pracochłonnych manipulacji, maszyna wytwarza dodatkowo 20 KM. Dzięki elektronicznemu sterowaniu prędkość obrotowa silnika spada do 1640 obr / min przy prędkości 40 km / h, co oszczędza zużycie paliwa i niweluje hałas. Silnik jest wyposażony w filtr cząstek stałych o wydłużonym okresie między 3 a 6 tysiącami godzin. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 230 litrów. Części do ciągników zachodnich można bez problemu kupić w internetowych sklepach rolniczych, wystarczy zapoznać się z ofertą i wybrać potrzebny komponent.

Ciągniki zachodnie Kubota M6002 mają skrzynię biegów z 3 zakresami roboczymi 8 prędkości, przełącza się pod obciążeniem (system Powershift), tryb automatyczny, elektrohydrauliczny bieg wsteczny i regulację czułości zmiany biegów. Przekładnia ma nową funkcję Xpress Restart do bezpośredniego sterowania sprzęgłem za pomocą pedału hamulca.

Kabina M6002 jest wyposażona w wysokiej, jakości fotele Grammer, podłokietnik ze zintegrowaną wielofunkcyjną dźwignią ze sterownikami. Opcjonalny terminal Isobus K-Monitor zapewnia ergonomiczne sterowanie wszystkimi funkcjami. Kabina ma mechaniczne zawieszenie, wyposażone w panoramiczny, szeroki dach, co zapewnia optymalną widoczność na zewnątrz i jest szczególnie cenne podczas pracy z ładowaczem czołowym.

Ciągnik jest standardowo wyposażony w 10 reflektorów LED z możliwością dodania 6 dodatkowych, które oświetlą przestrzeń roboczą o 360 °. Nowy model ma wzmocnioną przednią i tylną oś, co umożliwia intensywną pracę ciągnika z ładowaczem lub w transporcie. Promień skrętu Kubota M6002 wynosi tylko 4,5 m. Nawet nowe maszyny rolnicze mogą wymagać wymiany pewnych elementów, części do ciągników dostępne są w dobrych, internetowych sklepach rolniczych, można, więc bez wychodzenia z domu złożyć zamówienie.

Modele z nowej serii Kubota M6002

Nowa seria M6002 obejmuje trzy modele: M6122, M6132 i M6142. Ciągniki otrzymały również całkowicie nową 8-biegową skrzynię biegów z funkcją automatycznej zmiany biegów bez użycia pedału sprzęgła. Duża kabina ciągnika z mechanicznym zawieszeniem otrzymała nowe wnętrze i nadwozie. Części zamienne do ciągników zachodnich można kupić online w sklepie rolniczym (zenox.pl), bogata oferta i szybka dostawa pozwala maszynom rolniczym pracować bez zbędnych przestojów  

Po raz pierwszy japoński producent wprowadza na rynek specjalny sprzęt, który jest w pełni zaprojektowany w oparciu o jednostki robocze i mechanizmy własnej produkcji. Ta znacząca zaleta pozwoli marce monitorować wskaźniki wydajności sprzętu podczas jego pracy w rzeczywistych warunkach, na polach i w zakładach, a następnie, w razie potrzeby, dokonywać korekt i ulepszeń w konstrukcji maszyn. Główną grupą docelową nowej serii są gospodarstwa rolne, przedsiębiorstwa rolnicze. Producent próbował połączyć takie cechy, jak moc, wysoka wydajność, efektywność energetyczna, dobra zwrotność i przyjazność dla środowiska w nowym specjalnym transporcie.

Poziom szkodliwych substancji w emisjach jest zgodny z rygorystyczną europejską normą środowiskową. Aby ułatwić kontrolę działania ciągnika, niektóre opcje deski rozdzielczej znajdują się na podłokietniku. Programiści umieścili joystick, za pomocą, którego kontrolowany jest kierunek ruchu maszyny, przyciski aktywacji automatycznej skrzyni biegów i kontrola prędkości silnika.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker