Porady

Idzie zima! Zadbaj o solidne łańcuchy śniegowe

W okresie zimowym pojazdy mogą zostać dodatkowo wyposażone w łańcuchy śniegowe. Korzystają z nich także rolnicy, którzy powinni postawić na solidne i dobre jakościowo produkty wpływające na wydajną pracę maszyn. Jakie rolnicze łańcuchy śniegowe wybrać? Gdzie znajdziemy takie produkty? Czym kierować się podczas zakupu? Kto zazwyczaj korzysta z takiej opcji?

Solidny łańcuch śniegowy do ciągnika

Przed nadejściem zimy rolnicy powinni pamiętać o zabezpieczeniu pojazdów przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Rolnicze łańcuchy śniegowe (podobnie jak łańcuchy samochodowe) są połączonymi łańcuchami i płytkami, które mają na celu pokrywać bieżnik opony. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia przyczepności do podłoża, co jest niezbędne zimą. Sprzęt taki kupimy np. w rolniczych sklepach online, gdzie wybór produktów może okazać się zdecydowanie większy niż w sklepach stacjonarnych. Cena online może również być atrakcyjniejsza.

Jaki łańcuch śniegowy wybrać?

Na rynku znajdziemy sporo modeli łańcuchów śniegowych, wśród których najpopularniejsze są:

  • zwykłe łańcuchy, które dosyć trudno zamontować i wymagają łączenia pętli wewnętrznej,
  • łańcuchy samonapinające się – są nieco łatwiejsze w użytkowaniu,
  • łańcuchy mocowane do koła – wymagają dodatkowego uchwytu,
  • łańcuchy plastikowe – bardzo łatwo je zamontujemy, jednakże sprawdzą się jedynie do samochodów osobowych.

Maszyny rolnicze wymagają korzystania w zimowe dni z rolniczych łańcuchów śniegowych, aby zapewnić komfortową pracę i bezpieczeństwo. Systematyczna konserwacja maszyn i przygotowanie ich do warunków pogodowych jest bardzo ważnym aspektem w gospodarstwie rolnym. 

Kto korzysta z łańcuchów śniegowych?

Z rolniczych łańcuchów śniegowych najczęściej korzystają rolnicy, którzy na co dzień zajmują się hodowlą bydła. Praca trwa tutaj cały rok, również zimą. Rolnicy muszą zatem karmić zwierzęta i dowozić pokarm do obory, do czego służy najczęściej ciągnik. Jeśli na drodze zrobi się gołoledź, maszynie rolniczej bardzo trudno się poruszać. W tym przypadku niezwykle pomocne są łańcuchy śniegowe, które znacznie ułatwią pracę. Z ich pomocą nawet w najcięższych warunkach rolnik może bez problemu pracować.

zima

Zakup łańcuchów

Zakup łańcuchów tego typu jak najbardziej się opłaca, tym bardziej że nie jest to duży wydatek. W sklepach online znajdziemy wyroby cechujące się solidnym wykonaniem i atrakcyjną ceną. Zapewnienie bezproblemowej i sprawnej pracy zimą jest dla rolnika bardzo ważne. Postawmy na najlepszą jakość i sprawdzone marki, które posłużą nam przez kilka sezonów. 

Spory wybór wśród różnego rodzaju łańcuchów sprawia, że każdy rolnik znajdzie coś dla siebie. Podstawowym modelem są łańcuchy z układem szczebelkowym, które przypominają drabinę owiniętą wokół koła. Zazwyczaj są one wykonywane z klasycznych podłużnych ogniw, a ich średnica wynosi ok. 8-12 mm. Innym rozwiązaniem są bardziej zaawansowane modele z dodatkowymi elementami, tj. gryfami, kolcami, podkowami. Poprawiają one przyczepność w trakcie jazdy i pozwalają pracować sprawnie i wydajnie. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker