Producenci

New Holland liderem sprzedaży w Polsce 2019 roku

Polski rynek maszyn rolniczych od dekady zdominowany jest przez firmę New Holland, która aż przez dekadę pozostawała liderem w kwestii ilości zarejestrowanych ciągników. Jak dowodzą dane dotyczące roku 2019, nie inaczej było też i w ubiegłym roku.

Jakie części do ciągników będą najbardziej pożądane w tym roku? Wyniki badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Martin & Jacob Sp. z o.o. zdają się sugerować, że internetowe sklepy rolnicze będą w 2020 sprzedawać szczególnie dużo komponentów i części zamiennych stosowanych w maszynach rolniczych produkowanych przez firmę New Holland, gdyż w ubiegłym roku firma ta po raz kolejny utrzymała status lidera na polskim rynku ciągników.

Lider dekady

Jak ujawnia Martin & Jacob Sp. z o.o., według danych udostępnione przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców w 2019 polscy rolnicy zarejestrowali w sumie 8673 sztuk maszyn rolniczych, co stanowi liczbę mniejszą niż w roku 2018, kiedy to zarejestrowano 8860 maszyn. Wśród 8673 maszyn z 2019 aż 1521 rejestrowanych pochodziło od producenta New Holland. To wynik mniejszy niż 1936 ciągników od New Holland zarejestrowanych w roku 2018, niemniej jednak nie da się zakwestionować tego, że firma ta pozostaje w dalszym ciągu liderem w tej branży.

Najpopularniejsze ciągniki

Jakie ciągniki New Holland są w naszym kraju najpopularniejsze? W 2019 hitem wśród rolników były maszyny z serii T6, które sprzedały się w liczbie 273 sztuk. Na drugim miejscu uplasowała się seria TD5 z liczbą 265 sztuk, a na trzecim zaś T7SWB, które zostały w sumie zarejestrowane przez rolników w liczbie 180 egzemplarzy. Według danych zgromadzonych przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców, od czasu, gdy New Holland wkroczyło na polski rynek, zarejestrowano 25520 ciągników tej firmy. New Holland to obecnie jeden z 4 czołowych producentów ciągników, działających na terenie naszego kraju. Pozostałe firmy to John Deere, Kubota, a także plasujący się na ostatniej pozycji Zetor. Producenci ci razem sprzedali 4718 ciągników, co w sumie przekłada się na aż 55% wszystkich zarejestrowanych maszyn.

Ekonomiczna eksploatacja

Co sprawia, że ciągniki te są tak popularne? Według Adama Sulaka pełniącego w New Holland funkcję Business Director, ciągniki tej firmy są nie tylko opłacalne finansowo pod względem eksploatacji (rzadsza potrzeba nabywania części do ciągników zachodnich), ale i również prosta w serwisowaniu. Według Sulaka marka ta jest już w Polsce dobrze zadomowiona, o czym właśnie mają świadczyć ostatnie wyniki sprzedażowe. W związku z tym, marketingowcy z New Holland już teraz zapowiadają, że bieżący, dopiero co rozpoczęty rok okaże się dla firmy równie owocny co cała poprzednia dekada.

Poprzednia dekada okazała się dla bardzo korzystna dla producenta New Holland oraz sklepów internetowych sprzedających części zamienne do ciągników tej firmy. Czas pokaże, czy zapowiedzi specjalistów od marketingu okażą się celne, i czy rynek pojazdów rolniczych będzie przez następne 10 lat w dalszym ciągu zdominowany przez ciągniki od New Holland.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker