Producenci

Massey Ferguson – zachodni ciągnik ceniony w Polsce

W polskich gospodarstwach rolnych pracuje coraz więcej zachodnich ciągników. Jedną z najbardziej cenionych marek w tej kategorii jest Massey Ferguson. Znajduje on w Polsce wielu nabywców przede wszystkim z powodu wytrzymałych silników i wysokiemu komfortowi pracy.

Około czterech tysięcy maszyn 

Konkurencja na rynku ciągników jest obecnie bardzo duża. Producenci stosują różne metody, aby zachęcić do kupna ich wyrobów. Proponują ulgi, zachęcają upustami i atrakcyjnym systemem kredytowania. Ważną rolę odgrywa również reklama. Ale nic nie zastąpi tak zwanej poczty pantoflowej. Opinia tych, którzy posiadają już maszyny tej marki i dobrze się o nich wypowiadają, to dla kolejnych rolników najlepsza rekomendacja. Pewnie między innymi dzięki temu od 2010 do 2019 roku zarejestrowano w Polsce około 4 tysięcy maszyn z logo Massey Ferguson. Największym powodzeniem cieszył się ciągnik z 92-konną jednostką napędową.

Z drugiej strony jednak żaden traktor bez względu na miejsce produkcji nie jest bezawaryjny. Choćby dlatego, że pracują one przede wszystkim w bardzo trudnych warunkach, w których nie jest trudno o awarie i uszkodzenia, a podzespoły szybko się zużywają z powodu dużych obciążeń. Na dodatek piach i błoto nie są również sprzymierzeńcem takich maszyn rolniczych.

Właściwa obsługa i przeglądy

Między innymi z tego powodu każdy, również zachodni ciągnik, potrzebuje nie tylko właściwej obsługi, ale i cyklicznych przeglądów, konserwacji oraz okresowych wymian płynów, smarów i podzespołów. To wszystko nie jest tanie. A kiedy dojdzie do jakiejś awarii i nie posiadamy już gwarancji na ciągnik, trzeba wówczas znaleźć sposób na kupno najtańszych części do ciągników. W firmowych sklepach i serwisach będą one na pewno bardzo drogie, dlatego warto zainteresować się ofertą przygotowaną przez internetowy sklep rolniczy. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie, ponieważ znajdują się tam części do ciągników zachodnich, w tym również marki Massey Ferguson. I to nie tylko do modeli z najnowszych roczników, ale i tych dawniej produkowanych, ponieważ część pracujących w Polsce maszyn rolniczych zachodnich marek zostało kupionych lub sprowadzonych jako używane.

Zaopatrując się w części do ciągników (https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze) poprzez internetowy sklep rolniczy można zmniejszyć koszty ich zakupu jeszcze w inny sposób. Chodzi o tak zwane zamienniki. Każdy internetowy sklep rolniczy ma w swojej ofercie ich szeroki wybór. Są o wiele tańsze od oryginalnych części zamiennych do ciągników, a ich trwałość oraz jakość od nich nie odbiega. Często produkujący ciągniki nie widzą przeciwwskazań do używania zamienników, a nawet sami rekomendują niektórych ich producentów.

części do ciągników

Internet to duża wygoda

Kupowanie części do ciągników przez internetowy sklep rolniczy, to także wielka wygoda. Transakcję od początku do końca można przeprowadzić nie wychodząc z domu. I na adres gospodarstwa lub na inny towar będzie dostarczony zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin. Natomiast wszystko, co zostało zakupione w sieci można zwrócić w ciągu kilku tygodni bez zbędnych tłumaczeń.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker