Producenci

Ciągniki zachodnie – czyli jakie?

Decydując się na zakup ciągnika, mamy duży wybór wśród maszyn z zachodu. Niemiecka jakość znana jest nie od dziś. Dlatego na początek zajmijmy się ciągnikami, produkowanymi przez naszych sąsiadów.

Niemieckie ciągniki rolnicze

Fendt. Firma została założona w 1937 przez Xaviera Fendta. Obecnie najbardziej pożądanymi ciągnikami tej firmy są modele z serii Vario. Mają one mocne silniki, dzięki czemu ich praca jest wydajniejsza. Wytrzymują wiele godzin pracy. Nowoczesna technologia pozwala na redukcję emisji spalin w ciągnikach Fendt. Fendt nie ogranicza się i zapowiedział już najnowsze rozwiązania na rok 2020. Między innymi wprowadził system VarioDrive, który napędza osie kół, niezależnie od siebie. Części do Fendt są dostępne w internetowych sklepach rolniczych

Claas. Niemiecka firma, założona w 1913. Znana jest przede wszystkim z maszyn żniwnych, których Claas jest największym producentem. Jednak w ofercie tej firmy nie zabrakło ciągników. Niebywałą ofertą tej firmy jest wynajem ciągników. Firma zapewnia wybór ciągników od 90 do 530 KM. Ciągniki z serii AXION i ARION są niezawodne, a ilość ich modeli sprawia, że ciężko zdecydować się na ten jeden, jedyny. Seria AXION daje do wyboru aż trzy rodzaje wyposażenia. W tych ciągnikach można wykorzystać tempomat, ale chyba największą zaletą jest szczególna amortyzacja przedniej osi, która daje komfort jazdy. Części do Claas również dostępne są w popularnych, rolniczych internetowych sklepach.

 

Kolejnym europejskim krajem, produkującym ciągniki, jest oczywiście Austria.

Steyr. Firma działa od 1915 roku, kiedy na rynek wszedł jej pierwszy ciągnik. Ta firma również korzysta z nowoczesnych osiągnięć technicznych  i oferuje ciągniki rolnicze, których silniki pracują cicho i nie nagrzewają się. Steyr ułatwia sterowanie swoimi ciągnikami, dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu elementów sterujących. Technologia SCR pozwala na zaoszczędzenie paliwa nawet o 10%. Firma zapewnia również, że zmniejsza redukcję emisji spalin aż do 95%. Części do Steyr dostępne są zarówno u producenta, w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych sklepach, oferując części zamienne do ciągników.

Innym europejskim państwem, produkującym traktory są Włochy.

New Holland. Najstarsza firma – założona w 1895. Współpracuje z firmami na całym świecie. Nowym modelem New Holland jest T7 HEVY DUTY.  Firma wzmocniła silnik do 313 KM, zapewnia komfort pracy przez całą dobę, dzięki dwudziestu światłom oraz wygodnemu siedzeniu. Również ten model ogranicza zużycie paliwa, jednocześnie wykorzystując pełną moc silnika. Części do New Holland dostępne są w sklepach w wersji oryginalnej oraz zamiennej.

Ciągniki z USA

Również na amerykańskim rynku nie mogło zabraknąć ciągników rolniczych. Duże pola uprawne, czy amerykańskie rancza potrzebują wysokiej klasy maszyn. 

Massey Ferguson. Firma, w porównaniu do wcześniejszych jest stosunkowo młoda – powstała w 1958 roku. Najbardziej wydajnym modelem ciągnika  tej firmy jest z pewnością MF 8700 S. Moc tego silnika 6-cylindrowego osiąga 405 KM. Może utrzymać dźwig z przodu do 5 ton, a z tyłu do 12. Kabina jest dostosowana do potrzeb kierowcy – gwarantuje widoczność 360° oraz jest dobrze amortyzowana. Pakiet Exclusive w tym modelu ciągnika jest dedykowany dla wymagających operatorów, którzy potrzebują bardziej funkcjonalnej maszyny przy wielogodzinnej pracy. Części do Massey Ferguson, podobnie jak części innych popularnych producentów, są dostępne w rolniczych sklepach internetowych.

John Deere. Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ciągniki tego producenta to marzenie każdego rolnika. Seria 5R to już nie są zwykłe ciągniki kompaktowe. Zapewniają niskie zużycie paliwa oraz emisję spalin. Do tych ciągników dedykowane są ładowacze czołowe z serii R, dzięki temu połączeniu praca w gospodarstwie jest szczególnie komfortowa. Kabina operatora również może pochwalić się niezwykłą widocznością. Dzięki obniżeniu maski tych ciągników, więcej widzi się z przodu kabiny. Seria 5R posiada również panoramiczny dach, który umożliwia widok na ładowacz – wcześniej nie było to możliwe. Części do John Deere można zakupić w internetowych sklepach lub u producenta.

Części do ciągników zachodnich marek

Niezbędne części do ciągników zachodnich możemy z powodzeniem zakupić w internecie. Oczywiście oryginalne części to pewny wydatek, niekoniecznie idealny dla naszej kieszeni. Dlatego dobrym wyborem są części zamienne do ciągników. Swoją jakością nie odbiegają daleko od tych oryginalnych, a ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna. Warto więc dostosować zakup do swoich możliwości finansowych.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker