Części

Części zamienne do ciągników Massey Ferguson

Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne, mogą zainteresować Cię ciągniki Massey Ferguson. Marka ma ponad 160-letnią tradycję i doświadczenie w produkowaniu oraz dostarczaniu maszyn rolniczych i części do ciągników. W dzisiejszym artykule przedstawiamy krótką historię firmy, jej najważniejsze ciągniki oraz radzimy gdzie dokonać zakupu części do ciągników zachodnich, w tym części do Massey Ferguson.

Massey Ferguson – co to za marka?

Oglądając ogłoszenia na temat używanych, ale także i nowych maszyn rolniczych, a w szczególności – ciągników, możesz natknąć się na nazwę firmy Massey Ferguson. Jest to amerykańsko-kanadyjski koncern z długą tradycją i historią w produkowaniu traktorów. Henry George „Harry” Ferguson znacząco przyczynił się do rozwoju rynku ciągników rolniczych oraz pługów. Jednym z jego najważniejszych osiągnięć było opracowanie, opatentowanie i wprowadzenie do zastosowania trzypunktowego systemu zawieszania narzędzi rolniczych, którym sterował siłownik hydrauliczny. Na początku współpracował Henry Ferguson z przedsiębiorstwem David Brown, a następnie z Henrym Fordem. Po zakończeniu współpracy z tym ostatnim, ciągniki były produkowane w Standard Motor Company oraz w fabryce właściciela. Rok 1953 przyniósł słynną fuzję firmy Fergusona z przedsiębiorstwem Massey-Harris. Dalsza historia to dynamiczny rozwój marki, kolejne przejęcia firm – m.in. Perkins oraz otwarcia i nabycia kolejnych fabryk. W 1994 roku konsorcjum AGCO Corporation z siedzibą główną w Dututh w stanie Georgia w USA przejęło firmę Massey Ferguson i tym samym stało się jej właścicielem. Inne marki AGCO to m.in. Valtra i Fendt.

Traktory Massey Ferguson

Ferguson TE 25 był pierwszym ciągnikiem rolniczym, który wyprodukowano i wypuszczono na rynek w Coventry w dniu 6 lipca 1946 roku. Wygląda on skromnie jeśli porównamy go ze współczesnymi ciągnikami zachodnimi, ale nawet obecnie można znaleźć oferty sprzedających ten model. Ciągnik rolniczy Massey Ferguson 3085 ma już kabinę, ale także odbiega wyglądem od obecnie produkowanych maszyn. Modele Massey Ferguson 6499 oraz Massey Ferguson 8690 są bardziej masywne, ale nadal dość proste w obsłudze . Obecnie firma ma w ofercie ciągniki z mocą od 19,5 do 400 KM, więc tak naprawdę każdy może znaleźć model dla siebie odpowiedni. Ceny różnią się w zależności od modelu. W przypadku maszyn używanych znacznie będzie miał także rok produkcji ciągnika.

Massey Ferguson – gdzie szukać?

Zastanawiasz się nad zakupem ciągnika Massey Ferguson lub potrzebujesz do niego części zamiennych? Jednym z miejsc, które możesz odwiedzić będzie internetowy sklep rolniczy. Wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło „Massey Ferguson części” znajdziesz wiele ofert, bo ciągniki Massey Ferguson są szczególnie popularne w Polsce i w krajach byłej Jugosławii. Warto poszukać też dealerów marki za pośrednictwem strony internetowej firmy. Oprócz ciągników Massey Ferguson produkuje także inne maszyny rolnicze – prasy, kombajny zbożowe, ładowarki i ładowacze, kosiarki, przetrząsacze oraz zgrabiarki.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker