Producenci

New Holland – najchętniej kupowane ciągniki w 2018 roku

Według rankingu przygotowanego przez firmę Martin & Jacob z Wrocławia, pierwsze miejsce najczęściej kupowanych ciągników w 2018 roku w naszym kraju zajmuje New Holland. Spółka powołuje się na informacje z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Z danych wynika, iż marka New Holland dominuje na rynku nowych traktorów. Badania wykazały, iż co 5 nowy ciągnik w Polsce to właśnie New Holland.

Sprzedaż ciągników New Holland

W czerwcu doszło do lekkiego ożywienia na krajowym rynku sprzedaży ciągników rolniczych w stosunku do maja. Jest to drugi miesiąc po kwietniu, w którym stwierdzono lepszy wynik sprzedaży, niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W czerwcu sprzedano 832 nowe ciągniki, wynik ten jest o 7,6 procent lepszy w stosunku do czerwca w 2017 roku. W pierwszym półroczu 2018 roku odnotowano 3983 nowych ciągników. Marka New Holland poprawia w dalszym ciągu swoje wyniki sprzedażowe, wiele klientów wybiera ofertę lidera sprzedaży od 2009 roku. Najczęściej kupowanymi ciągnikami marki New Holland są modele TD5.85 i T7.165S. Według danych rejestracyjnych w 1 i 2 kwartale roku 2018, w polskich gospodarstwach pracę rozpoczęło 808 ciągników New Holland, wzrost wyniósł 20 procent w porównaniu z tym okresem w roku 2017. Wszelkie części do ciągników zachodnich takie jak części do Fendt, części do Massey Ferguson, części do Hürlimann, części do John Deere, części do New Holland, części do Steyr, części do Claas można zakupić w dobrym internetowym sklepie rolniczym. Zaufany internetowy sklep rolniczy oferuje wysokiej jakości części zamienne do ciągników. Wszystkie części do ciągników będące w asortymencie takiego sklepu nie różnią się od oryginalnych i gwarantują taką samą jakość. Warto skorzystać z bogatej oferty części zamiennych do ciągników w przystępnej cenie.

Lider na rynku

W roku 2019 marka New Holland będzie dalej starała się utrzymać pozycję lidera na rynku. Przewidywany rynek ciągników ma się kształtować w podobny sposób jak w ubiegłym roku. Na rynek ciągników wpływa aktualna sytuacja gospodarcza w kraju, jak i na całym świecie. Na ilość zarejestrowanych nowych ciągników będzie miało wpływ wsparcie finansowe ze środków unijnych, o które rolnicy będą mogli się starać. Rolnicy oraz producenci maszyn liczą na nieco bardziej dynamiczne zastosowanie Programów Unijnych, które w tym roku pozwolą na większe inwestycje. Łukasz Chęciński zajmujący się marketingiem w firmie New Holland twierdzi, iż procentowy rozkład sprzedaży ciągników w danych segmentach mocy nie ulegnie żadnym widocznym zmianom. Ciągniki średniej mocy mają dalej wieść prym. Jest to prognoza jak najbardziej optymistyczna zwłaszcza z punktu widzenia producentów maszyn rolniczych.

We wrześniu 2018 roku, firma New Holland będzie świętowała już 20 rocznicę działalności na polskim rynku. Ta włoska marka rozpoczęła budowanie swojej historii w naszym kraju od rejestracji spółki New Holland Bizon w Płocku. Firma stała się spadkobiercą Fabryki Maszyn Żniwnych, gdzie kiedyś produkowane były bardzo popularne kombajny Bizon.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker