CzęściPorady

Jak najtaniej kupić części do ciągników John Deere?

John Deere to amerykańska firma o ponad 180-letniej tradycji zajmująca się produkcją ciągników i maszyn rolniczych. Przez ten czas rozwinęła się od małego zakładu kowalskiego ze stanu Illinois do lidera branży zatrudniającego prawie 60 tysięcy osób na całym świecie. Przedsiębiorstwo to prowadzi działalność w ponad 130 państwach na całym świecie w tym w Polsce. Wśród maszyn sprzedawanych w naszym kraju znajdują się między innymi:

  • ciągniki,
  • kombajny,
  • sieczkarnie samojezdne,
  • kosiarki rolnicze,
  • ładowacze czołowe,
  • opryskiwacze.

Ciągniki John Deere cenione są przez rolników ze względu na swoją wysoką jakość wykonania. Dzięki niej doskonale sprawdzają się one nawet w ciężkich robotach. Dodatkowo szeroki wybór ułatwia znalezienie maszyny przystosowanej do każdej sytuacji.

Sposób na tanią wymianę części

Jednym z problemów związanych z kupnem ciągnika  są jego koszty utrzymania. Należy przy tym pamiętać, że części do ciągników zachodnich są najczęściej droższe od polskich. Szczególnie odczuwalne jest to przy zakupie części oryginalnych. Na szczęście istnieje możliwość obniżenia tych kosztów poprzez zakup zamienników. Warto wiedzieć przy tym, że zamienniki nie oznaczają automatycznie słabej jakości wykonania. Wiele z takich części jest bardzo dobrej jakości i jednocześnie kosztują zauważalnie mniej. Dzięki temu rozwiązaniu nawet nabywając produkt tak wysokiej klasy, jak John Deere części zamienne można kupić w przystępnej cenie.

Jakie zalety ma kupowanie części do ciągników przez internet?

Innym sposobem na obniżenie wydatków jest dokonywanie zakupów przez internet. Ta forma sprzedaży jest coraz popularniejsza także w branży rolnej. Internetowy sklep rolniczy ma mniejsze koszty funkcjonowania w porównaniu do stacjonarnego odpowiednika. Mowa przede wszystkim o kosztach wynajmu pomieszczeń, a także zatrudniania większej ilości pracowników. Sklepy internetowe dzielą się tymi oszczędnościami z klientami, oferując niższe ceny. Przez to części do John Deere, a także do maszyn innych zachodnich producentów ciągników dostępne są taniej.

Bardzo ważną zaletą jest również duży wybór towarów. W stacjonarnych sklepach z częściami jest on z reguły bardziej ograniczony. Wynika to z tego, że obsługują one głównie klientów lokalnych. Z tego powodu sprzedają przede wszystkim części do najbardziej popularnych maszyn posiadanych przez okolicznych rolników. Sklepy internetowe obsługują klientów z całego kraju. Dlatego opłaca im się posiadać znacznie szerszy asortyment, w tym również części do ciągników, które są mniej popularne. Jest to istotne zwłaszcza dla rolników, którzy posiadają mniej popularne sprzęty.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker